4 lépés a sikeres életmódváltás felé

Az életmódváltást nem elkezdeni nehéz, hanem végigcsinálni.

Egy sikeres életmódváltás amiben 20-30 kilót fogyunk, akár 1-2 éven át is tart.

Ez azt jelenti, hogy ennyi időn keresztül kellene következetesen kitartani, rendszeresen edzeni és helyesen diétázni.

De ez sok idő…sőt van amikor 2 hét is sok idő. Akkor mégis, hogyan lehet sikeresen életmódot váltani, ha ennyire nehéz.

1.A célok helyes felállítása:

Sok életmódváltás ott bukik el, hogy nincsenes reálisan meghatározva a célok.

Gyorsan akarunk lefogyni. De miért is?

Tegyük fel magunknak nyugodtan a kérdést: Miért akarunk gyorsan 10-20 kilót „ledobni”?

Talán azért mert nincs időnk gyerek és munka mellett? Vagy azért mert hulla fáradt vagyok és túl akarok esni rajta? Netán azért mert valamilyen külső kényszer sürget, mint például egy esküvő vagy egy osztálytalálkozó? Érdemes elgondolkozni az okokon és dolgozni rajtuk, mert az életmódváltáson nem lehet túlesni.

Az életmódváltást élvezni kell.

Hogyan lehet élvezni az életmódváltást?

A folyamatra koncentrálj ne a végeredményre. Ha mindig csak az lebeg a szemed előtt, hogy mikor érem már el a -10 kilót elfelejted észrevenni, hogy egyébként feszesebb a feneked és a combod, nőt az önbizalmad és a libidód,  jobb a kondid és javult az alvásod, már nem vagy olyan feszült, könnyebben megy a munka, nem fáj a hátad a számítógép előtt ülve stb.

Amint a pozitiv változások kerülnek túlsúlyba elkezd nőni a motivációd és elengeded a görcsös fogyni akarást. Ez segít hozzá ahhoz, hogy a kilók a „háttérben” szépen leolvadjanak rólad.

De mégis hogyan lehet reálisan meghatározni a célt?

Azt javasolom, hogy számolj heti fél kilós fogyással és a céldátumot told meg még minimum 1 hónappal. Ez azért kell mert úgyis lesz valami ami közbe jön és így jobban eltudod engedni a határidő szorítását, ami felesleges plussz stessz.

2. Elérhető részcélok

Ha súlyban mérjük a változást fogyásnál érdemes 4-5 kilónként felállítani a részcélokat.

De nem szükséges, hogy súlyban mérd a változást. Mérheted a ruhádon, vagy centivel.

De az is jó technika ha az elvégzett edzésnapokat tartod számon és ahhoz állítassz be részcélt. Például legyen meg a havi 16 edzés. Vagy volt egy ügyfelem akinek az adott heti részcélja a 40 kilóméter futás elérése volt. (Nyugi, az elején még egyáltalán nem futott és 9 hónap alatt ért el erre a szinre.)

Akármit is választassz olyan célt és részcélokat kell választanod amik mérhetők és pontosan meg kell határoznod, hogy hogyan fogod mérni őket.

3.Biztos kikötők

Az ember társas lény. Érdemes olyan emberekkel körülvenned magad akik támogatnak az úton. Akiknek éppen olyan fontos a célod mint neked.

Ezek lesznek azok akik majd erőt öntenek beléd, amikor az élet közbe szól. Ha jelenleg nincsenek ilyen kapcsolataid csinálj!

Keress motiváló csoportokat, személyeket akár a facebookon, akár az edzőteremben.

4.A célod legyen pozitív

Amikor arra keresed a választ, hogy mit fog adni neked ha eléred a célodat, akkor törekedj a pozitiv megfogalmazásra.

Például ne azt írd, hogy nem fogok undorodni magamtól ha a tükörbe nézek, hanem azt, hogy szeretni fogom magam ha a tükörbe nézek.

Vagy ne azt írd, hogy nem leszek annyira befeléfordult és magányos, hanem írd azt, hogy végre elmerek menni ismerkedni, randizni.

A célodat írd le papírra és tedd olyan helyre, ahol könnyen megtalálod. Néha érdemes ránézned, ha az út során elgyengülnél.

És ne feledd, adj időt magadnak a változásra.

Ui.: Kövesd a Facebook oldalamat: ITT

Facebooktwitterpinterestlinkedin