3 tipp a gyorsabb zsírégetésért

A zsírégetés felgyorsításának vannak természetes útjai. Érdemes ezek szerint felépíteni az életmódváltó programot, hogy ne álljon meg a fogyásunk és ne kelljen később a hibák javításával tölteni az értékes időt.

1. Turbózd fel a zsírégetést evéssel

A szervezet tartós éhezés (értsd 2 hetet meghaladó) során elkezdi háttérbe szorítani a zsírok égetését. Ez a szervezet védekező mechanizmusa az éhenhalással szemben.

A testedet ugyanis nem érdekli különösebben, hogy zavar a súlyfelesleged.

Egyetlen dolog érdekli, az hogy életben tartson. Ha azt érzékeli, hogy nincs elegendő táplálék, akkor a sok energiát felhasználó izmokat kezdi el felhasználni. Ezzel spórol.

A baj csak az, hogy miközben egyre több izomszövetet veszítünk, egyre kevesebb zsírt égetünk.A végeredmény az lesz, hogy a kőkemény koplalás sem vezet eredményre, megjelik (vagy fokozódik) a narancsbőr és lelassul a fogyásunk.

De mit tehetünk hogy ne kerüljünk bele ebbe az állapotba?

Mivel a jelenséget a koplalás idézi elő, ezért a megoldás hogy ezt el kell kerülni. Tehát ne legyen 400-500 kalóriánál nagyobb a deficitünk.

2. Turbózd fel a zsírégetést az étkezési gyakoriság növelésével

Egy másik fontos lépés, hogy növelnünk kell az étkezési gyakoriságot. Ezzel szintén azt érjük el, hogy a szervezet a raktározás helyett a zsírégetés irányába mozduljon azáltal, hogy „érzékeli” a szervezet rendszeres energiautánpótlását.

Tehát törekedjünk a 2-3 óránkénti étkezésre. Fontos, hogy 2 étkezés között kalóriamentes időszaknak kell lennie.

Akkor jó ha 2-3 óránként jelez a testünk, hogy „enni kéne, éhes vagyok”. Ez az anyagcsere gyorsulásának a biztos jele.

Amennyiben inzulinrezisztancia áll fennt (ami egy cukorterheléses vizsgálattal kimutatható) abban az esetben a dietetikus által meghatározott gyakoriság a mérvadó.

3.Turbózd fel a zsírégetést edzéssel

Az megfelelő edzés hármas hatású a fogyásra nézve.

Egyfelől megakadályozza az izomból történő fogyást, ami nagyon fontos, hiszen ezáltal több kalóriát tudunk elégetni. Nem lassul úgy az anyagcsere és nem leszünk narancsbőrösek sem.

Másfelől a plussz izomtömeg további kalóriaégetést tesz lehetővé.

Harmadjára pedig maga az edzés és az edzést követő oxigénadósság (EPOC) további zsírégetést tesz lehetővé.

Milyen edzésprogramot érdemes követni?

Ez attól függ, hogy milyen a kliens edzettségi állapota és edzésmúltja amely szoros összefüggésben áll a testi inteligenciával, azaz hogy mennyire képes akár „bonyolultabb” nehezebb gyakorlatokat elvégezni, milyen a testtudata.

De! Általánosságban kezdő fogyni vágyó 20 kiló túlsúllyal hetente 2x minimum 30 perc kardiót (azon belül is séta kerékpár, úszás, elliptikus tréner) a zsírégető zónában* illetve heti 2 saját testsúlyos teljes testes edzést érdemes elvégeznie, amiből 10 perc a bemelegítés, 30 perc pedig erősítő blokk 10 perc a nyújtás.

Ez a program nagyjából 2-3 hét után (a kliens képességeitől függően) változik.

*A zsírégető zóna egy alacsony intenzitású zóna amelyben a zsírok égtése nagyobb arányú az edzés alatt mint a szénhidrátok égetése. A zóna fő hatékonysága ebben az alacsony intenzitásban van, hiszen nagy túlsúlynál az ízületeket és a keringési renszdszert védeni kell a hirtelen nagy terheléstől. A zsírégető zónát úgy kapod meg ha 220-ból kivonod az életkorodat és az eredményt megszorzod 0.6-tal és 0.7 -tel. A kapott két szám között lesz az a pulzus tartomány amiben az adott edzést érdemes végezned.

Kövesd a Facebook oldalamat: ITT

Facebooktwitterpinterestlinkedin